Ogłoszenia

Ogłoszenie

32. Puchar EBIF Polska

Zapraszamy na kolejny turniej z cyklu Puchar EBIF Polska.

Turniej będzie rozgrywany w dwóch fazach: grupowej i pucharowej.
W fazie grupowej uczestnicy zostaną podzieleni na dwie lub cztery grupy w zależności od frekwencji. Grupy rozgrywane będą systemem każdy z każdym, mecze do 9 punktów. O kolejności w grupie będą decydowały kolejno:

  • Liczba wygranych meczy,
  • Bezpośredni pojedynek lub mała tabela,
  • Suma punktów pokonanych zawodników (Sonneborn-Berger),
  • Ranking PR z turnieju

Do drugiej fazy, pucharowej, wejdą po 1 osobie z czterech grup lub po 2 osoby z dwóch grup. W fazie pucharowej rozgrywane będą mecze do 13 punktów.

Wpisowe na turniej wynosi 25 złotych, płatne przelewem lub przez PayPal (szczegóły dotyczące płatności po rejestracji). 20 zł wpisowego zostanie przeznaczone na pulę nagród, pozostałe 5zł zostanie przeznaczone na nagrody dla najlepszej trójki sezonu. Podział nagród w zależności od frekwencji:

  • Do 9 osób: I miejsce - 70%, II miejsce - 30%
  • Od 10 do 19 osób: I miejsce - 50%, II miejsce - 30%, III miejsce - 20%
  • Od 20 osób: I miejsce - 40%, II miejsce - 30%, III miejsce - 20%, IV miejsce - 10%

Planowany start turnieju to 4 lipca 2022.

Zgodnie z wolą większości aktywnych graczy, od tej edycji wprowadzamy zasadę zegarów preferowanych. Oznacza to, że gracze nadal mogą się umówić na grę bez zegara, jednak wystarczy że jeden z graczy zażyczy sobie zegara i zegar musi zostać użyty.

Standardowo przy zgłaszaniu wyniku należy podłączyć log z meczu, wszystkie logi będą analizowane programem eXtremeGammon i wyniki analizy będą publikowane na stronie.

PR z 32. Pucharu EBIF Polska będzie brany pod uwagę przy wyborze reprezentacji na European Online Team Championship 2022.