Ogłoszenia

Ogłoszenie

V Internetowe Mistrzostwa Polski w Backgammona

Polska Strona Backgammona oraz World Backgammon Internet Federation mają zaszczyt zaprosić na V Internetowe Mistrzostwa Polski!

Zapisy

Zapisy na turniej trwają do 20 września. W celu rejestracji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny w menu Nowe Turnieje -> Rejestracja.
Wpisowe na turniej wynosi 50zł, w całości przeznaczone na pólę nagród. Po rejestracji, na podany adres email zostaną wysłane szczegóły dotyczące płatności

Formuła turnieju

Turniej rozgrywany będzie w dwóch fazach:
Faza I rozgrywana będzie systemem 3KO, w którym kolejne rundy losowane są systemem szwajcarskim, a z turnieju odpada się po 3 porażkach. W fazie I gramy do 2 wygranych meczy do 13 punktów, każda runda będzie trwała 2 tygodnie. Faza I będzie trwała aż w turnieju pozostanie 8 lub mniej zawodników.
Faza II (playoff) będzie rozgrywana systemem pucharowym, w ćwierćfinałach parowanie będzie zgodne z kolejnością w tabeli na zakończenie pierwszej fazy. W fazie playoff gramy do 3 wygranych meczy do 13 punktów, przy czym różnica w liczbie porażek z fazy 3KO przenosi się do I rundy playoff (np. gracz A - 1 porażka, gracz B - 2 porażki, pojedynek rozpoczyna się od stanu 1:0).
Po zalogowaniu do systemu turniejowego udostępnione zostanie parowanie z poszczególnych rund, oraz formularz kontaktu z przeciwnikiem.

Nagrody

100% wpisowego zostanie przeznaczone na pulę nagród:

  • I miejsce - 40% puli
  • II miejsce - 30% puli
  • III miejsce - 20% puli
  • IV miejsce - 10% puli

Miejsce rozgrywania meczy

Mecze należy rozgrywać na darmowym serwerze GridGammon. Dla osób, które jeszcze nie posiadają konta zostaną założone nowe konta. Szczegóły na forum: link.

Kto może grać w IMP

Zasady udziału w Internetowych Mistrzostwach Polski określone są w regulaminie mistrzostw narodowych na stronie WBIF International.
W turnieju mogą grać osoby posiadające polskie obywatelstwo, bądź mieszkające w Polsce, pod warunkiem, że nie biorą udziału w mistrzostwach narodowych żadnego innego kraju.
Warunkiem udziału w turnieju jest również posiadanie/założenie konta na serwerze GridGammon.

Reprezentacja Polski na turnieje EBIF International na 2020 rok

W turnieju wyłonieni zostaną reprezentanci Polski na następujące turnieje międzynarodowe w roku 2020:

  • Gracze z miejscami I-III uzyskają prawo reprezentowania Polski w WBIF Champions Cup
  • Gracze z miejscami IV-VI uzyskają prawo reprezentowania Polski w WBIF World Cup
  • Turniej będzie liczony do rankingu PR według którego wybrana zostanie reprezentacja na turniej drużynowy WBIF Online Team Championship
W przypadku rezygnacji któregoś z graczy w turnieju międzynarodowym, prawo udziału przechodzi na kolejną osobę.

Zapisy meczów

Przy zgłaszaniu wyniku należy podpiąć log z meczu. Wszystkie mecze będą analizowane przy pomocy programu eXtremeGammon2, a zapisy meczy będą publikowane na stronie turniejowej.