Ogłoszenia

Ogłoszenie

VIII Internetowe Mistrzostwa Polski w Backgammona

Polska Strona Backgammona oraz World Backgammon Internet Federation mają zaszczyt zaprosić na VIII Internetowe Mistrzostwa Polski!

Zapisy

Zapisy na turniej trwają do środy, 9 listopada. W celu rejestracji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny w menu Nowe Turnieje -> Rejestracja.
Wpisowe na turniej wynosi 50zł, w całości przeznaczone na pólę nagród. Po rejestracji, na podany adres email zostaną wysłane szczegóły dotyczące płatności

Formuła turnieju

Turniej rozgrywany będzie w dwóch fazach:
Faza I rozgrywana będzie systemem 5KO, w którym kolejne rundy losowane są systemem szwajcarskim, a z turnieju odpada się po 5 porażkach. W fazie I gramy mecze do 13 punktów, każda runda będzie trwała 1 tydzień. Faza I będzie trwała aż w turnieju pozostanie 8 lub mniej zawodników.
W fazie 5KO każdemy zawodnikowi przysługuje przerwa na żądanie. Takie żądanie należy zgłosić przed rozpoczęciem kolejnej rundy i skutkować będzie przyznaniem wolnego losu.
O kolejności w tabeli będą decydowały kolejno:

  • Liczba punktów,
  • Suma punktów pokonanych zawodników (Sonneborn-Berger),
  • Ranking PR z fazy I


Faza II (playoff) będzie rozgrywana systemem pucharowym, do fazy II kwalifikują się zawodnicy z miejsc 1-8 z pierwszej fazy, a w ćwierćfinałach parowanie będzie zgodne z kolejnością w tabeli na zakończenie pierwszej fazy. W fazie playoff gramy do 2 wygranych meczy do 13 punktów.
Po zalogowaniu do systemu turniejowego udostępnione zostanie parowanie z poszczególnych rund, oraz formularz kontaktu z przeciwnikiem.

Gra z zegarem

Zgodnie z kierunkiem wyznaczonym przez World Backgammon Internet Federation, gramy z regułą "zegar preferowany". Reguła oznacza, że mecz musi być rozgrywany z zegarem (na serwerze Backgammon Heroes) jeżeli jeden z graczy wyrazi taką chęć. W przypadku gdy obaj gracze chcą grać bez zegara, nadal jest taka możliwość.

Nagrody

100% wpisowego zostanie przeznaczone na pulę nagród:

  • I miejsce - 40% puli
  • II miejsce - 30% puli
  • III miejsce - 20% puli
  • IV miejsce - 10% puli

Miejsce rozgrywania meczów

Preferowanym miejscem rozgrywania meczów jest darmowy serwer https://heroes.backgammonstudio.com/. Założenie konta zajmuje kilka minut i działa on bez zarzutu zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Oczywiście gracze mogą za obopulną zgodą rozegrać mecz na innym serwerze.

Kto może grać w IMP

Zasady udziału w Internetowych Mistrzostwach Polski określone są w regulaminie mistrzostw narodowych na stronie WBIF International.
W turnieju mogą grać osoby posiadające polskie obywatelstwo, bądź mieszkające w Polsce, pod warunkiem, że nie biorą udziału w mistrzostwach narodowych żadnego innego kraju.

Reprezentacja Polski na turnieje WBIF International na 2023 rok

W turnieju wyłonieni zostaną reprezentanci Polski na następujące turnieje międzynarodowe w roku 2023:

  • Gracze z miejscami I-III uzyskają prawo reprezentowania Polski w WBIF Champions Cup
  • Gracze z miejscami IV-VI uzyskają prawo reprezentowania Polski w WBIF World Cup
W przypadku rezygnacji któregoś z graczy w turnieju międzynarodowym, prawo udziału przechodzi na kolejną osobę.

Zapisy meczów

Przy zgłaszaniu wyniku należy podpiąć log z meczu. Wszystkie mecze będą analizowane przy pomocy programu eXtremeGammon2, a zapisy meczy będą publikowane na stronie turniejowej.