O EBIF

EBIF International

European Backgammon Internet Federation (EBIF) jest działającą w Internecie organizacją o zasięgu europejskim, której celem jest promowanie backgammona poprzez organizację turniejów na szczeblu krajowym oraz międzynarodowym.

Poza Mistrzostwami Narodowymi, odbywającymi się pod egidą EBIF, organizowane są również 4 coroczne turnieje międzynarodowe:

  • EBIF European Nations Team Tournament - turniej drużynowy dla krajów zrzeszonych, z drużynami składającymi się z 5 reprezentantów wyłonionych przez krajową organizację
  • Champions Cup - turniej mistrzów, dla 3 graczy z najwyższą lokatą na Mistrzostwach Narodowych
  • European Cup - turniej dla reprezentantów zajmujących kolejne 3 miejsca na Mistrzostwach Narodowych
  • EBIF Open - turniej otwarty dla wszystkich europejskich graczy

Mecze rozgrywane w ramach turniejów EBIF są analizowane przy pomocy pogramu eXtremeGammon. Wyniki analizy są przechowywane w bazie danych i na ich podstawie tworzony jest ranking oparty na PR. Turnieje organizowane przez EBIF International są rozgrywane na serwerze GridGammon

EBIF Polska

EBIF Polska powstało w 2014 roku z inicjatywy Polskiej Strony Backgammona jako narodowe stowarzyszenie w ramach EBIF International. Polska drużyna brała udział w turniejach międzynarodowych od 2013, a od 2015 staliśmy się pełnoprawnym partnerem EBIF International.

Głównym celem powstania EBIF Polska jest organizacja Internetowych Mistrzostw Polski EBIF, w których wyłaniani będą reprezentanci na turnieje Champions Cup, European Cup oraz Nations Cup. Oprócz tego planujemy organizować inne turnieje, zarówno towarzyskie jak i z nagrodami pieniężnymi.